Kosmetické masáže ...

Kosmetická masáž

Základem odborné kosmetické péče vždy byla a stále je kosmetická masáž obličeje a její neoddělitelnou součástí i masáž krku, dekoltu a ramen (trapézového svalu). Masáž mechanicky působí na kůži a pod ní uložené svaly a nervová zakončení. Doteky rukou při masáži přinášejí kromě blahodárného vlivu na pokožku a svaly i psychickou relaxaci a možnost vychutnání příjemné pohody.
  • příjemné uvolnění, působí tišivě na nervová zakončení v kůži
  • prokrvením povzbudí krevní oběh, proto se zlepšuje i barva kůže a její dýchání, dochází k rychlejšímu zpracování živin a odplavení odpadových látek, ke zlepšení výměny látkové, rychlejšímu spalování tuků a zpomalení tvorby vrásek
  • působení tlakem urychluje odplavení kyseliny mléčné, a tím zmírňuje svalovou únavu
  • mechanický vliv masáže vyvolá smrštění svalů tonizací (působením na pružné napětí svalů)
  • působí regulačně na sekreci žláz mazových a potních
  • odstraňuje zrohovatělé buňky z kožního povrchu - kůže má jemnější vzhled

Klidnící masáž

Klidnící masáž je vhodná u pletí, u kterých je nežádoucí prokrvování. Masáž je pomalá, jemná, dochází při ní k odkrvení citlivých partií. Je také doporučována při hojení jizev.

Je vhodná pro pleti s rozšířenými žilkami, rosaceou, periorální dermatitidou, exémy a lupénkou v klidovém stadiu, pro citlivou pleť, pro klienty s hypertenzí, srdečními chorobami, nadprodukci štítné žlázy, otoky po hlubokém čištění pleti.

Jacqetova masáž

Jacqetova masáž je jedna z nejpoužívanějších speciálních masáží, které jsou určeny pro mastné až dysseborhoické (mastné s komedomy) pleti. Provádí se indiferentním pudrem. Tlak při masáži napomáhá k vyprázdnění mazových žlázek, dochází k vysoušení a zmatnění pleti.

Mikromasáž očního okolí

Při běžném denním kontaktu si každý povšimne našich očí. Oční okolí je velmi citlivé a nejvíce se zde projevuje únava, stres a škodlivé vnější vlivy.

Díky mikromasáži očního okolí se snižuje prohloubení vrásek okolo očí, zmenšují se váčky a kruhy pod očima, napomáhá vyplavování toxinů, které jsou odváděny do lymfatických cest. Zlepšuje zprůchodnění dutin, podporuje obnovu buněk, zabraňuje ztrátě vlhkosti a pružnosti pokožky a také posiluje obočí, které během let klesá. Ošetření je vhodné také pro muže.